Harmonogram Koncertów i Wydarzeń Specjalnych

Koncert Inauguracyjny Sezonu 2023/2024

1 września 2023

Koncert Inauguracyjny Sezonu 2023/2024

Rozpocznij sezon z nami! W tym wyjątkowym koncercie inauguracyjnym, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej pod batutą naszego dyrygenta Jacka Kaspszyka zagra dzieła takich kompozytorów jak Beethoven i Chopin. Nie przegap tej magicznej nocy muzyki i emocji.

Nocne Recitale: Skrzypce pod Gwiazdami

15 września 2023

Nocne Recitale: Skrzypce pod Gwiazdami

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z naszej popularnej serii "Nocne Recitale". Tym razem skrzypaczka Elżbieta Stefaniak zagra wybrane utwory z repertuaru skrzypcowego. Dołącz do nas na to niezapomniane doświadczenie pod gwiazdami.

Spotkanie z Kompozytorem: Współczesna Muzyka Polska

29 września 2023

Spotkanie z Kompozytorem: Współczesna Muzyka Polska

Poznaj twórczość współczesnych polskich kompozytorów podczas naszego specjalnego wydarzenia edukacyjnego. Na spotkaniu będzie obecny wybitny kompozytor Jan Kaczmarek, który opowie o swojej twórczości i procesie komponowania. To wyjątkowa okazja do zrozumienia, jak powstaje muzyka.

Koncert Rodzinny: Przygoda z Orkiestrą

13 października 2023

Koncert Rodzinny: Przygoda z Orkiestrą

Zapraszamy dzieci i ich rodziców na specjalny koncert rodzinny, podczas którego najmłodsi będą mieli okazję odkryć magię muzyki symfonicznej. Podczas koncertu dzieci będą mogły poznawać instrumenty, uczestniczyć w interaktywnych zabawach muzycznych i słuchać pięknych melodii.

Gala Operowa

27 października 2023

Gala Operowa

Przyjdź i doświadcz majestatu i dramatyzmu opery podczas naszej gali operowej. Wybitni śpiewacy, w tym sopranistka Aleksandra Kurzak, zaprezentują najpiękniejsze arie z repertuaru operowego. To wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci każdego miłośnika muzyki.

Festiwal Muzyki Filmowej

10-12 listopada 2023

Festiwal Muzyki Filmowej

Dołącz do nas podczas trzydniowego festiwalu poświęconego muzyce filmowej. Podczas festiwalu będziemy mieć okazję posłuchać najpiękniejszych motywów muzycznych z klasyki kina oraz najnowszych hitów. Filharmonia Poznańska zaprasza wszystkich miłośników filmów i muzyki na to niepowtarzalne wydarzenie.

Koncert Charytatywny: Muzyka dla Serca

24 listopada 2023

Koncert Charytatywny: Muzyka dla Serca

Zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny "Muzyka dla Serca". Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny program pełen emocji i niespodzianek. Dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz lokalnej organizacji charytatywnej. Zapraszamy do wspólnego przeżywania muzyki i pomagania innym.

Cykl Koncertów Świątecznych

8-22 grudnia 2023

Cykl Koncertów Świątecznych

Poczuj magię nadchodzących świąt dzięki naszym koncertom świątecznym. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej zagra dla Państwa najpiękniejsze utwory związane ze świętami Bożego Narodzenia. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w nastroju radosnego oczekiwania i dzielić się nim z bliskimi.

Koncert Sylwestrowy

31 grudnia 2023

Koncert Sylwestrowy

Pozegnaj stary rok i przywitaj nowy rok w rytmie muzyki podczas naszego Koncertu Sylwestrowego. Pod batutą dyrygenta, znanego i cenionego na całym świecie, Krzysztofa Pendereckiego, nasza orkiestra zagra najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i operowej. Zapraszamy na niezapomniane, muzyczne powitanie Nowego Roku.

Koncert Noworoczny

1 stycznia 2024

Koncert Noworoczny

Rozpocznij Nowy Rok w tonacji muzycznej podczas naszego tradycyjnego Koncertu Noworoczego. To wydarzenie, które co roku przyciąga miłośników muzyki z całego regionu. Przygotuj się na szampańską atmosferę, wspaniałą muzykę i niespodziewane niespodzianki.